Medycyna i Zdrowie

Alkoholik w rodzinie jak leczyć

Off 3

Alkoholik w rodzinie jak leczyć

Problem alkoholowy ma ponad 3 miliony polaków a 300 tysięcy osób jest alkoholikami.Alkoholik w rodzinie to dramat szczególnie dla dzieci wiąże się to najczęściej z przemocą w stosunku do nich.

Smutne jest to że co raz więcej kobiet regularnie pije i to w samotności,a jest to bardzo niebezpieczne zjawisko bo panie 5 razy szybciej uzależniają się do alkoholu dotyczy to również młodzieży oraz dzieci co raz młodsi do szpanu zaglądają do kieliszka. Alkohol to trucizna ,nie zawiera żadnych witamin ,minerałów jest jedynie bardzo kaloryczny.

Po wypiciu poprzez śluzówkę żołądka dostaje się bezpośrednio do krwi spalany jest w wątrobie i właśnie dlatego u osób nadużywających alkohol bardzo często dochodzi do marskości wątroby
U kobiet odbywa się to trochę dłużej z faktu iż panie maja mniejsza wątrobę co w dużym stopniu przyspiesza powstanie marskości tak ważnego organu jakim jest wątroba.

Choroba alkoholowa wywołuje impotencie, wywołuje agresje,bardzo często osoba pod wpływem alkoholu ma problemy z prawem by zdobyć pieniądze na kielicha dopuszcza się zabójstw ,Pod wpływem alkoholu dochodzi do bardzo dużej ilości wypadków drogowych a spowodowane jest to tym iż alkohol opróżnia czas reakcji psychofizycznej.

Spożywanie go w nadmiarze odbija się również na naszym zdrowiu w dużej mierze jest przyczyną chorób serca ,układu pokarmowego,nerwowego. Mitem jest że koniak ma właściwości lecznicze co jest nie prawdą ,nie rozszerza naczyń krwionośnych jedynie lekko działa znieczulająco i uspokajająco oczywiści wypity w małej ilości nadmiar wywołuje agresje. Panie ostatnio bardzo lubują się w tak zwanych bezalkoholowych piwach ,takich piw nie ma na rynku każde piwo zawiera w swoim składzie odrobinę alkoholu producenci piwa kłamią w żywe oczy.

Nie ma granicy po przekroczeniu której można się uzależnić od alkoholu. Każda ilość pita systematycznie z czasem prowadzi do choroby alkoholowej. U osób często pijących występuje tak zwany zespół abstynencki objawy to najczęściej ból głowy,bezsenność,obfite poty czy drżenie rąk.

Alkoholizm dzieli się na trzy fazy :
1.W pierwszej fazie osoba pije bardzo dużo bardzo często urywam mu się film nie pamięta gdzie był co robił.
2 .W drugiej fazie pije sam i na tak zwanego kaca sięga po następna porcje alkoholu
3.W trzeciej fazie pije bez umiaru przez parę dni lub tygodni bez przerwy

Jeżeli masz w rodzinie taki problem to nie udawaj że jest wszystko w porządku i nie ochraniaj męża syna czy ojca to nic nie da a wręcz zaszkodzi. Postaraj się nie wymuszać na nim obietnic bo nigdy i tak ich nie zrealizuje jedynym wyjściem jest zgłosić taka osobę na leczenie do specjalnego ośrodka odwykowego.

Nie angażuj w ten problem dzieci by szukały tatusia po barach sam wróci. Nie prowokuj go do awantury a gdy on zacznie dzwoń na policję. Dopóki osoba mająca problemy alkoholowe mieszka pod wspólnym dachem cała rodzina ma chorobę alkoholową. Czym szybciej zgłosisz osobę uzależnioną na leczenie do specjalistycznego ośrodka odwykowego tym lepiej .

Placówki te zatrudniają wysokiej klasy specjalistów z dziedziny psychologi. Osoba znajdująca się w ośrodku w pierwszych dniach najczęściej dostaje leki łagodzące skutki długotrwałego picia,następnie wprowadzane są odpowiednie ćwiczenia.

Ćwiczenia te prowadzą do odzyskania równowagi przebudowy własnej świadomości,leczenie takie trwa około 6 tygodniu dobrze jak osoba dotknięta problemem alkoholowym może liczyć na pomoc rodziny. Po zakończeniu leczenia,wskazane jest leczenie ambulatoryjne oraz przynależność do grup AA.

Alkoholikiem jest się do śmierci jedynie można się podleczyć.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Dentysta Żywiec

    Wybielanie zębów lampą Jeżeli z dużą troską dbasz o swój wygląd i przywiązujesz do niego sporą wagę, najprawdopodobniej miałeś już okazję przetestować rozmaite domowe sposoby na wybielanie zębów. Czy jednak którykolwiek z nich okazał się dla ciebie w stu procentach skuteczny? Najprawdopodobniej nie, bo niestety takie metody nie działają zbyt dobrze, nawet jeśli na pierwszy…

  • Leczenie uzależnień Olsztyn

    Walka z uzależnieniami Po wpisaniu do przeglądarki hasło ,,leczenie uzależnień Olsztyn” wysypuje się przed nami ogrom ogłoszeń ośrodków, które oferują nam swoją pomoc. Oferty te charakteryzują się szerokim spektrum jakości, poziomu wygód czy obszarem nałogów, których leczeniem się zajmują. W zależności od tego, z jakim uzależnieniem zmaga się osoba, która ma się do takiego ośrodka…