Medycyna i Zdrowie

Bezsenność i inne zaburzenia

Off

Bezsenność i inne zaburzenia snu mogą poważnie utrudnić życie i prowadzić do dalszych problemów ze zdrowiem. O tym, jak ważny jest sen, większość ludzi przekonuje się dopiero wtedy, gdy zaczyna odczuwać pierwsze problemy związane z zasypianiem lub spokojnym przesypianiem całej nocy.

Nic dziwnego że medycyna zwraca coraz większą uwagę zarówno na bezsenność, jak i na ich przyczyny oraz możliwości leczenia. A w leczeniu zaburzeń snu coraz większą rolę zaczyna odgrywać medycyna alternatywna.

Powiedz dobranoc bezsenności Jak zdrowo spać i lepiej żyć Czas wyśnić zdrowie!

Alternatywnymi metodami leczenia bezsenności można nazwać te metody, które nie wiążą się z przyjmowaniem leków oraz psychoterapią. Często w leczeniu snu stosowany jest zestaw kilku metod alternatywnych, które wzajemnie się uzupełniają.

Warto podkreślić, że metody stosowane w medycynie alternatywnej są bardzo różnorodne. Można tu zatem spotkać bardzo proste metody, które nie wymagają ani zbyt wielkich nakładów finansowych, ani nie zajmują zbyt wiele czasu. Są jednak i takie, które wymagają sporego poświęcenia, zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Niektóre metody wymagają pomocy ze strony specjalisty, inne opierają się na zróżnicowanych technikach. Wśród metod alternatywnych, które mogą pomóc osobom cierpiącym z powodu zaburzeń snu, znajduje się zatem i ciepła kąpiel, i bardziej skomplikowany i czasochłonny kurs walki ze stresem – jednym z częściej występującym powodem bezsenności.

Metody alternatywne, ze względu na swe bezpieczeństwo, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak się okazuje, bywają one również skuteczne, o czym świadczyć mogą liczne przykłady tych pacjentów, dla których medycyna alternatywna okazała się ostatnią deską ratunku w walce z bezsennością.

Techniki relaksacji nie tylko ułatwiają zasypianie, ale również w korzystny sposób wpływają na ogólny stan zdrowia. To, jaka metoda alternatywna może pomóc konkretnej osobie w walce z zaburzeniami snu, zależy w pierwszej kolejności od rodzaju tych zaburzeń.

Z tego względu ważną sprawą staje się zdiagnozowanie problemu.

Często zaburzenia spowodowane są drobnymi, codziennymi zaniedbaniami, które w efekcie utrudniają zasypianie. W takim przypadku zaleca się przestrzeganie stałych godzin zarówno wstawania, jak i kładzenia się spać, rezygnację z palenia papierosów oraz wypijania zbyt dużych ilości kawy oraz zwiększenie codziennej aktywności fizycznej.

Ważne jest również odpowiednie wyposażenie sypialni, czyli wygodne łóżko z dobrze dobranym materacem i odpowiednią poduszką oraz odpowiednie zaciemnienie tego pomieszczenia oraz możliwość jego przewietrzenia.

Wszystkie te zabiegi związane są z higieną snu. Niestety, nie zawsze dostosowanie się do nich rozwiązuje problem z zaburzeniami snu. W niektórych przypadkach niezbędne staje się zastosowanie technik relaksacji lub medytacji.

Pozytywne efekty mogą przynieść również ćwiczenia jogi oraz odpowiedni masaż. Coraz bardziej popularną metodą alternatywną staje się również homeopatia, czyli leczenie za pomocą zapachów. Chętnie stosowana bywa także fototerapia, zaś szczególną popularnością cieszą się rozwiązania stosowane w dawnej chińskiej medycynie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Dentysta Żywiec

    Wybielanie zębów lampą Jeżeli z dużą troską dbasz o swój wygląd i przywiązujesz do niego sporą wagę, najprawdopodobniej miałeś już okazję przetestować rozmaite domowe sposoby na wybielanie zębów. Czy jednak którykolwiek z nich okazał się dla ciebie w stu procentach skuteczny? Najprawdopodobniej nie, bo niestety takie metody nie działają zbyt dobrze, nawet jeśli na pierwszy…

  • Terapia odwykowa Szczecin

    Ośrodek odwykowy Każdy z nas ma jakieś problemy, które wymagają rozwiązania. Jedne z nich są bardziej popularne od drugich, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby umieć przed samym sobą przyznać się do tego, że ma się problem i pozwolić sobie pomóc. Tymczasem wielu ludzi zamiata takie sprawy pod dywan, wstydzi się ich,…