Medycyna i Zdrowie

Choroby zwyrodnieniowe stawów kolanowych

Off 1

Choroby zwyrodnieniowe stawów kolanowych
Zwyrodnienie stawów kolanowych to najczęstsza przypadłość osób otyłych najczęściej chorują panie w wieku 40-60 lat Kolana sa bardzo ważnymi częściami ciała każdego z nas,ile ton nacisku muszą wytrzymać przez nasze całe życie .dzięki kolanom chodzimy biegamy ,pływamy.

To że cos nie tak jest z naszymi kolanami objawia się bólem podczas wchodzenia po schodach lub gdy wstajemy z krzesła. W sporadycznych przypadkach ból może objawiać sie podczas chodzenia lub stania. Nie leczone choroby zwyrodnieniowe z czasem moga doprowadzić do przykurczów i zniekształceń stawów.

Zmiany zwyrodnieniowe stawów powstają w wyniku uszkodzeń przez wolne rodniki które nie korzystnie wpływają na cały nas organizm w szczególności na skórę i tkanki łączne a to główny składnik stawów ,wiązadeł . Naturalne leczenie polega na dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dawki antyoksydantów zawartych w imbirze kadzidłowcu stosowanym w od wieków w Chinach i Indiach ,spożywaniu dużej ilości witaminy C.

Choroby zwyrodnieniowe stawów kolanowych leczymy przy pomocy lampy sollux,ultradźwiękami o raz modnej ostatnio kuracji zimnem krioterapii. Domowe sposoby leczenia chorób kolan polegają na polewaniu zimna woda,okładów z lodu czy też okładów z liści kapusty czy tez okłady z rozcieńczonego octu są to sposoby wspomagające i należy je stosować po konsultacji lekarskiej.

Jeżeli mamy nadwagę należy pozbyć się nadmiaru kilogramów co przyniesie nam pozytywne rezultaty odciążając chory staw. Zmiany zwyrodnieniowe stawów leczy się przy pomocy odpowiedniej diety przede wszystkimi należy odkwasić organizm spożywając produkty zasadotwórcze przede wszystkim wskazane są warzywa marchewka,seler ,sałata zalecane jest spożywanie dużej ilości różnego typu sałatek z olejem.

Wskazane są produkty zawierające duże ilości witaminy B jak słonecznik oraz ryby morskie które z kolei zawierają duże ilości cennych kwasów omega . Z kolei unikamy produktów takich jak cukier ,mąka biała,słodycze nie tylko dzięki temu dbamy o stawy ale również mamy możliwość pozbycia się paru zbędnych kilogramów. Z innych produktów zalecany jest miód spadziowy w ilości jedna łyżeczka dwa razy dziennie rozpuszczona w szklance ciepłej wody.

Dodatkowo pijemy herbatki ziołowe z pokrzywy ,dziurawca,czarnego bzu czy tez brzozy,osobiście polecam sok z brzozy do kupienia w sklepie zielarskim który pijemy 100 gram dwa razy dziennie. W przypadku silnego bólu kolana ulgę może nam przynieść okład z świeżych liści kapusty które rozbijamy tłuczkiem i nakładamy na bolące kolana owijamy folia bandażujemy.

Warto by w naszej aptece znalazła się końska maść również do nabycia w sklepach zielarskich występuje jako rozgrzewając oraz chłodząca warto wypróbować jedną i druga . Skutecznym środkiem na bolące kolana stawy są soki naturalne z pokrzywy ,brzozy ,selera które wcieramy w bolące miejsca dodatkowo warto zaopatrzyć się w opaski rozgrzewające przydają się nam w chłodne jesienne czy zimowe dni.

Z gotowych preparatów zalecanym preparatem jest Arthroblock który zażywamy 1-2 razy dziennie po jednej kapsułce oczywiście należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie który moze zalecić inne dawkowanie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

    Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem – informacje W dzisiejszych czasach medycyna pod każdym względem idzie do przodu, więc jeśli chcemy i mamy taką możliwość, możemy skorzystać z nowoczesnych metod leczenia zamiast tradycyjnych. Na pewno lekarzem, do którego staramy chodzić regularnie, jest stomatolog, czyli dentysta. Nie zawsze jednak wszystko układa się po naszej myśli i z…

  • Dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła

    Leczenie uzależnień – jak przebiega terapia? Alkoholizm czy uzależnienie od środków psychoaktywnych są chorobami, które nieleczone mogą doprowadzić zdrowie do ruiny, a nawet do śmierci. Uzależnione osoby często borykają się z problemami zawodowymi oraz rodzinnymi. Można jednak wyjść z nałogu i rozpocząć nowe życie bez używek. Gdzie uzyskać pomoc? Jak długo trwa leczenie? Dobry ośrodek…