Medycyna i Zdrowie

Czerwone wino w walce z chorobami

Off

Czerwone wino w walce z chorobami

Dlaczego ze wszystkich narodów świata Francuzi wykazują najniższą umieralność z powodu chorób serca i chorób wieńcowych opowiedz jest jedna bo spożywają duże ilości winogron oraz piją wino z czerwonych winogron.

Czy istnieje zdrowe wino. Okazuje się że tak,wina które zawierają polifenole wpływają korzystnie na regulacje poziomu cholesterolu. Spożywając w nadmiarze tłuste mięso dochodzi bardzo często do wystąpienia wielu schorzeń miedzy innymi miażdżycy która z kolei prowadzi do zawału serca.

Polifenole zawarte w czerwonych winach a w szczególności w pestkach z winogron wyłapują tak zwane wolne rodniki .Lampka lub dwie dziennie pozwala obniżyć poziom cholesterolu właściwego ,podnieść poziom dobrego cholesterolu HDL oraz obniżyć poziom lipoprotein LDL tak zwanego złego cholesterolu,Dodatkowo zmniejsza skurcz naczyń wieńcowych,zapobiega powstawaniu zakrzepów żylnych.

Wino a zdrowie to przede wszystkim kultura picia wina optymalna ilość wypijana przez statystycznego Francuza to 400 gr Francuzki 300 gr dziennie. Warto więc do obiadku wypić lampkę wytrawnego czerwonego wina, tym bardziej że pęcherzyk żółciowy zostaje pobudzony do wytwarzania kwasów żółciowych ułatwia trawienie.

Owoce winogron zawierają duże ilości węglowodanów ,kwasów organicznych,olejków eterycznych enzymów,garbników,bardzo ważny składniki jakimi są antocyjany które uszczelniają i wzmacniają naczynia włosowate. W owocach winogrona znajdziemy bardzo duże ilości witamin C,b1,B2,B6,B12 , witaminę PP oraz potas ,mangan,kobalt i magnez.

Jagody winogrona białego maja działanie moczopędne i lekko przeczyszczająco zaleca się ich spożywanie w chorobach pokarmowych zaburzeniach przemiany materii,chorobach nerek. Owoce winogrona czerwonego zaleca się spożywać przy zaparciach hemoroidach i schorzeniach wątroby, Wyjątkiem gdzie są przeciw wskazania do spożywania dużej ilości winogron jest cukrzyca,choroba wrzodowa żołądka. W celach leczniczych z powodzeniem wykorzystuje się również liście z winogrona szczególnie odwar ma szczególne właściwości lecznicze w schorzeniach kobiecych ,nieregularne miesiączki,nadmierne krwawienia dla panów ma zastosowanie w leczeniu prostaty.

Odwar na prostatę i nieregularne miesiączki.
Trzy łyżki liści winogrona zalewamy 4 szklankami wody letniej i ogrzewamy doprowadzając do wrzenia pod przykryciem ,gotujemy przez 4 minuty dokładnie mieszamy i po lekkim ostudzeniu przelewamy do termosu .pijemy trzy razy dziennie po szklance 30 minut przed jedzeniem.

Nalewka na hemoroidy

siedem łyżek suszonych liści winogrona zalewamy pół litrem wódki z rozcieńczonego spirytusu moc wódki 55% najlepiej by butelka była z ciemnego szkła po winie ,odstawiamy to na tydzień z tym że co dzień musimy wstrząsnąć zawartość butelki .Po tym czasie pijemy łyżkę dziennie po każdym posiłku lub trzy razy dziennie przed posiłkiem.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie uzależnień Wrocław

    Nowoczesne podejście do leczenia uzależnień Jeszcze do niedawna, problem nałogu był postrzegany jako powód do wstydu i napiętnowania. Osoby uzależnione były obarczane wyłączną winą za swoją sytuację. Na szczęście dzisiaj już wiemy, że uzależnienie to choroba, i należy ją traktować jak problem systemowy. Nowoczesne podejście do terapii uzależnień pozwala pacjentom nie tylko na odcięcie się…

  • Terapia odwykowa Bydgoszcz

    Odwyk Bydgoszcz Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach czyha na dzieci i nastolatków wiele pokus: papierosy, narkotyki czy alkohol. Rodzice nie zawsze są w stanie poświęcić im wystarczającą ilość uwagi i przypilnować, aby nie sięgały po środki zmieniające świadomość. Terapia odwykowa Bydgoszcz jest jednym z miejsc, gdzie osoby uzależnione mogą otrzymać pomoc. Należy zdawać…