Medycyna i Zdrowie

Dieta Atkinsa

Off 3

Doktor Atkins jest twórcą nisko węglowodanowej metody odchudzania się, dzięki niej schudło już mnóstwo osób. Co prawda dieta budzi wiele kontrowersji w specjalistycznym środowisku jednak efekty odchudzania są bardzo dobre. Doktor Atkins udowodnił, że na nasze tycie wpływ ma sposób łączenia różnych potraw a nie to ile zjadamy. Dieta jest na tyle rewolucyjna, że zmusza nasz organizm do spalania tłuszczów. Zasada jest taka że im więcej będziemy jedli tłuszczów tym szybciej zaczniemy je spalać i automatycznie będziemy chudnąć.

Odchudzanie się przebiega w czterech fazach a w pierwszej z nich ograniczamy jedzenie węglowodanów. Możemy spożyć ich zaledwie 20 gram dziennie, dzięki temu nasze ciało dostaje sygnał że trawienie tłuszczów będzie bardziej opłacalne. W kolejnych fazach możemy stopniowo zwiększać ilość przyjmowanych węglowodanów bo nasz organizm będzie już wiedział, że ma spalać głównie tłuszcze. Dieta nie jest bardzo restrykcyjna i dlatego też chudnie się na niej systematycznie i nie grozi nam efekt jo jo.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie cieśni nadgarstka Warszawa

    Cieśń nadgarstka to zaburzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie, a jego objawy obejmują ból, drętwienie i osłabienie mięśni w obrębie nadgarstka i dłoni. Leczenie cieśni nadgarstka w Warszawie jest możliwe dzięki różnym metodami, takim jak ćwiczenia, fizjoterapia, farmakoterapia i zabiegi chirurgiczne. W tym artykule omówimy te metody i wyjaśnimy, jakie korzyści przynoszą pacjentom….

  • Chirurg plastyczny Kraków

    Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, słynie z wielu rzeczy – przepięknej architektury, wspaniałych zabytków, kultury i sztuki. Jednym z jego skarbów jest również wysoko wykwalifikowana kadra lekarzy specjalizujących się w chirurgii plastycznej. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej chirurgom plastycznym działającym w Krakowie i ich ofercie. Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje…