Medycyna i Zdrowie

Dieta Dukana

Off 2

Doktor Dukan kilka lat temu narobił wiele zamieszania opracowując swoją nową metodę odchudzania, do dziś jest to bardzo popularny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Co prawda dieta nie jest polecana przez lekarzy specjalistów ponieważ osłabia ona pracę nerek i wielu narządów wewnętrznych a ponadto jest uboga we wszystkie składniki odżywcze.

Dieta Dukana to wysokobiałkowa metoda odchudzania, w jej skład wchodzą cztery etapy. Na pierwszym z nich nazywanym uderzeniowym chudnie się największą liczbę kilogramów. Etap ten może trwać o kilku dni nawet do kilku tygodni, wszystko uzależnione jest od tego jaką mamy nadwagę i ile chcemy schudnąć. W pierwszej fazie jada się tylko i wyłącznie produkty wysokobiałkowe, to one sprawiają ż chudnie się tak szybko.

Dieta w drugiej fazie nosi nazwę naprzemiennej i wtedy na zmianę przez kilka dni jemy albo tylko warzywa i owoce albo produkty białkowe. Dwa końcowe etapy noszą nazwę stabilizacji i utrwalenia. Ich celem jest przyzwyczajenie naszego organizmu do powstałych zmian.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • USG żył w Lublinie

    Ultrasonografia Dopplerowska, czyli popularnie zwana USG, to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych, która umożliwia badanie struktur i funkcji ciała człowieka. W ostatnich latach USG żył stało się coraz popularniejsze, szczególnie w Lublinie, gdzie coraz więcej osób decyduje się na takie badanie. USG żył jest bardzo skuteczną metodą diagnostyczną, która pozwala na ocenę przepływu krwi przez…

  • Leczenie uzależnień Poznań

    Jaką pomoc mogą uzyskać osoby uzależnione w ośrodku leczenia uzależnień Poznań? Jednym z najczęstszych uzależnień jest uzależnienie od alkoholu. Z racji tego, że napoje wyskokowe są dostępne w każdym sklepie, to sięga po nie znaczna część osób. Regularne spożycie może w konsekwencji doprowadzić do uzależnienia, które może zrujnować zdrowie, życie zawodowe i rodzinne. Jak można…