Medycyna i Zdrowie

Dieta śródziemnomorska

Off 4

Zdrowe odżywianie się powinno być podstawą naszej codziennej diety, tymczasem coraz mniejszą uwagę zwracamy na to co jemy, nasze posiłki są zbyt kaloryczne, potrafimy głodzić się przez cały dzień a następnie wieczorem nadrabiamy zaległości, odgrzewamy kupowane potrawy i niepostrzeżenie z roku na rok przybieramy na wadze.

A jeśli zawczasu zadbamy o nasze menu to później nie będziemy musieli walczyć z nadwagą i otyłością. Dieta śródziemnomorska jest obecnie uważana za jedną z najzdrowszych diet na całym świecie, uczy nas ona przede wszystkim regularności.

Jeżeli spożywane przez nas posiłki będą odbywały się o stałych porach to nasz organizm szybko nauczy się tego cyklu i łatwiej będzie wszystko trawił. Dieta śródziemnomorska może być z powodzeniem stosowana także w Polsce, w dzisiejszych czasach nie mamy już trudności z kupieniem świeżych ryb czy nawet owoców morza. Poza tym nasz codzienny jadłospis powinien być wzbogacany o produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Dieta jest bardzo bezpieczna chudnie się na niej powoli i nie grozi nam efekt jo jo.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Psycholog dla nastolatków Mokotów

    W dzisiejszych czasach wiele dzieci i młodzieży ma problemy z radzeniem sobie z emocjami i codziennymi wyzwaniami. To naturalne, ponieważ okres dorastania to czas, w którym musimy zmierzyć się z wieloma trudnościami, takimi jak zmiany hormonalne, presja rówieśnicza, szkoła i relacje z rodziną. W takim przypadku warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa dla nastolatków. W…

  • Leczenie uzależnień Poznań

    Jaką pomoc mogą uzyskać osoby uzależnione w ośrodku leczenia uzależnień Poznań? Jednym z najczęstszych uzależnień jest uzależnienie od alkoholu. Z racji tego, że napoje wyskokowe są dostępne w każdym sklepie, to sięga po nie znaczna część osób. Regularne spożycie może w konsekwencji doprowadzić do uzależnienia, które może zrujnować zdrowie, życie zawodowe i rodzinne. Jak można…