Medycyna i Zdrowie

Dieta śródziemnomorska

Off 2

Zdrowe odżywianie się powinno być podstawą naszej codziennej diety, tymczasem coraz mniejszą uwagę zwracamy na to co jemy, nasze posiłki są zbyt kaloryczne, potrafimy głodzić się przez cały dzień a następnie wieczorem nadrabiamy zaległości, odgrzewamy kupowane potrawy i niepostrzeżenie z roku na rok przybieramy na wadze.

A jeśli zawczasu zadbamy o nasze menu to później nie będziemy musieli walczyć z nadwagą i otyłością. Dieta śródziemnomorska jest obecnie uważana za jedną z najzdrowszych diet na całym świecie, uczy nas ona przede wszystkim regularności strefy erogenne.

Jeżeli spożywane przez nas posiłki będą odbywały się o stałych porach to nasz organizm szybko nauczy się tego cyklu i łatwiej będzie wszystko trawił. Dieta śródziemnomorska może być z powodzeniem stosowana także w Polsce, w dzisiejszych czasach nie mamy już trudności z kupieniem świeżych ryb czy nawet owoców morza. Poza tym nasz codzienny jadłospis powinien być wzbogacany o produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Dieta jest bardzo bezpieczna chudnie się na niej powoli i nie grozi nam efekt jo jo.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Terapia odwykowa Opole

    Jak się leczy alkoholizm na terapii odwykowej? Alkoholizm jest chorobą. W Polsce wciąż nie każdy tak do niego podchodzi, ale na pewno nie można go uznać za jakiś zwykły nałóg, z którym każdy byłby w stanie poradzić sobie na własną rękę, jedynie poprzez samodzielne odstawienie kieliszka. Alkoholicy dobrze wiedzą o tym, że nawet jeśli uda…

  • Dentysta Konin

    Metody zwalczania strachu przed dentystą Strach ma wielkie oczy. Zazwyczaj to, czego się boimy, w rzeczywistości okazuje się wcale nie takie straszne, jednakże ciężko jest nam to sobie racjonalnie przetłumaczyć, bo lęki są na ogół totalnie irracjonalne. Nie musimy jednak się na nie godzić. Nie musimy z nimi żyć, bo możemy przecież je zwalczać. A…