Medycyna i Zdrowie

Dietetyka

Off 4

Dietetyka jest nauką zajmującą się wpływem poszczególnych składników żywieniowych na organizm człowieka. Każdemu z nas dietetyka kojarzy się z układaniem szczególnego rodzaju zbilansowanych diet, które mają doprowadzić do utraty wagi poprzez zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Jedno jest pewne: żadna z nas nie ułoży tak dobrej i zdrowej diety, jak zrobi to dietetyk, więc jak najbardziej warto skorzystać z jego usług. Ułożenie odpowiedniej, dopasowanej do danej osoby diety, jest procesem czasochłonnym, wymagającym dokładnego poznania sytuacji pacjenta, oceny składu jego ciała i zaproponowania konkretnych, skutecznych rozwiązań.

Po wdrożeniu diety przez pacjenta, dietetyk kontroluje jego wagę i jeżeli stwierdzi, że dieta nie przynosi oczekiwanych efektów, modyfikuje jej skład. Podczas układania diety ważne jest, aby uwzględnić indywidualne preferencje pacjenta, dotyczące danych produktów żywnościowych – dieta nie będzie skuteczna, jeżeli pacjent będzie musiał spożywać produkty, których nie lubi. Ważną funkcją diety jest więc motywacja w postaci widocznych efektów, która daje nam siłę na kolejne tygodnie zdrowego odżywiania.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie cieśni nadgarstka Warszawa

    Cieśń nadgarstka to zaburzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie, a jego objawy obejmują ból, drętwienie i osłabienie mięśni w obrębie nadgarstka i dłoni. Leczenie cieśni nadgarstka w Warszawie jest możliwe dzięki różnym metodami, takim jak ćwiczenia, fizjoterapia, farmakoterapia i zabiegi chirurgiczne. W tym artykule omówimy te metody i wyjaśnimy, jakie korzyści przynoszą pacjentom….

  • Dentysta Mokotów

    Dentysta Mokotów – jakie choroby leczy? W obrębie jamy ustnej może dochodzić do wielu schorzeń, które nie tylko powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, ale mogą wywołać wiele niepożądanych efektów zdrowotnych. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to podstawa, aby móc przez długie lata zachować zdrowy i piękny uśmiech. Dentysta Mokotów –…