Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła

Off 28

Leczenie uzależnień – jak przebiega terapia?
Alkoholizm czy uzależnienie od środków psychoaktywnych są chorobami, które nieleczone mogą doprowadzić zdrowie do ruiny, a nawet do śmierci. Uzależnione osoby często borykają się z problemami zawodowymi oraz rodzinnymi. Można jednak wyjść z nałogu i rozpocząć nowe życie bez używek. Gdzie uzyskać pomoc? Jak długo trwa leczenie?

Dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła
Przede wszystkim chory musi sobie uświadomić, że ma problem i chce uzyskać pomoc. W ośrodku leczenia uzależnień Piła alkoholicy czy narkomani mogą wziąć udział w zajęciach terapeutycznych, które odbywają się indywidualnie bądź grupowo. Dodatkowo pomoc mogą uzyskać osoby współuzależnione. Kim są takie osoby? Jest to partner oraz dzieci, które żyją pod jednym dachem z pacjentem. Terapia ustalana jest indywidualnie, aby chory jak najszybciej poradził sobie z problemami. Na zajęciach osoba uzależniona poznaje, jakie konsekwencje ma życie w nałogu oraz jak używki wpływają na zdrowie. Pacjent uczy się życia bez używek i poznaje siebie. Musi on sobie uświadomić, że życie jest piękne i można radzić sobie z problemami bez sięgania po alkohol czy narkotyki. Leczenie trwa kilka miesięcy, a w niektórych wypadkach podstawowa terapia może zająć nawet dwa lata.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Endokrynolog pediatra

    Endokrynolog pediatra – specjalista, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób hormonalnych u dzieci i młodzieży. To jeden z najważniejszych specjalistów, którego wiedza i doświadczenie są niezbędne do prawidłowego rozwoju i zdrowia dzieci. Funkcje endokrynologa pediatry Endokrynolog pediatra zajmuje się przede wszystkim badaniem i leczeniem chorób związanych z układem hormonalnym u dzieci i młodzieży….

  • Stomatologia Białołęka

    Stomatologia Białołęka – najtrwalsze plomby Wiele osób boryka się z próchnicą, która nieleczona może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego nie tylko, gdy ząb boli, ale przynajmniej raz w roku w celach kontrolnych. Stomatologia Białołęka – jakie plomby są najtrwalsze? Stomatolodzy mogą wykonać wypełnienie ubytków w zębach przy…