Medycyna i Zdrowie

Kosmeceutyki

Off 2

Skuteczne nawilżenie skóry

Nieodpowiedni poziom nawilżenia skóry to problem o bardzo szerokich konsekwencjach. Gdy zatrzymuje ona zbyt mało wody, szybko traci blask, starzeje się, jest szara, ziemista, skłonna do zmarszczek i różnego rodzaju wykwitów. Dlatego też zawsze należy pamiętać, że potrzebuje wody nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz. Zdarza się jednak, że tradycyjne kosmetyki, czy nawet dermokosmetyki, nie są wstanie związać wodę na tyle skutecznie, by uchronić skórę przed odwodnieniem. W takiej sytuacji w problem skóry należy zajrzeć znacznie głębiej. Prawdopodobnie na poziomie komórkowym pewne procesy nie przebiegają prawidłowo i należy jak najczyściej naprawić wszystkie mikrouszkodzenia. A to potrafią jedynie kosmeceutyki. Są to preparaty zawierające wysokie stężenie substancji aktywnych biologicznie. Preparaty te działają i leczniczo i pielęgnacyjnie. uszkodzone struktury szybko naprawiają, chroniąc jednocześnie komórki przed ponownym uszkodzeniem. Dzięki temu efekt nawilżenia jest po prostu idealny.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Stomatologia Białołęka

    Stomatologia Białołęka – najtrwalsze plomby Wiele osób boryka się z próchnicą, która nieleczona może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego nie tylko, gdy ząb boli, ale przynajmniej raz w roku w celach kontrolnych. Stomatologia Białołęka – jakie plomby są najtrwalsze? Stomatolodzy mogą wykonać wypełnienie ubytków w zębach przy…

  • Leczenie cieśni nadgarstka Warszawa

    Cieśń nadgarstka to zaburzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie, a jego objawy obejmują ból, drętwienie i osłabienie mięśni w obrębie nadgarstka i dłoni. Leczenie cieśni nadgarstka w Warszawie jest możliwe dzięki różnym metodami, takim jak ćwiczenia, fizjoterapia, farmakoterapia i zabiegi chirurgiczne. W tym artykule omówimy te metody i wyjaśnimy, jakie korzyści przynoszą pacjentom….