Medycyna i Zdrowie

Leczenie naturalne rozedmy płuc

Off 3

Leczenie naturalne rozedmy płuc
Rozedma płuc to choroba dziedziczna oraz schorzenie osób grających na instrumentach dętych i osób mających częste zaparcia,oraz chorujących ciągle na zapalenie oskrzeli.

Objawy rozedmy płuc
Schorzenie rozwija się latami ,osoba chora odczuwa duszność przy każdym ruchu ,oddech robi się krótki i bardzo płytki. Skóra robi się sina a klatka piersiowa przybiera kształt beczki ,chory chudnie z dnia na dzień pojawia się kaszel niekiedy z domieszką śluzu z krwią pojawiają się obrzęki nóg które z biegiem czasu przenoszą się na górne części ciała.

Leczenie naturalne rozedmy płuc ma za zadanie łagodzić objawy choroby,stosuje się zioła między innymi pije się herbatkę z widłaka goździstego jedna płaska łyżeczka na szklankę wrzątku pijemy raz dziennie przed śniadaniem.

Skutecznym lekiem w przewlekłych chorobach płuc są zioła szwedzkie w postaci kompresu ,namoczony racznik kładziemy na klatce piersiowej i przykrywamy to folią następnie owijamy to wszystko kocem lub chustą najlepsza z naturalnej wełny tylko trzeba pamiętać iż przed założeniem kompresu smarujemy skórę maścią z nagietka uchroni nas to przed podrażnieniem zioła szwedzkie zawierają w swoim składzie alkohol.

Z braku maści nagietkowej można zastosować tłusty krem. Jeżeli choroba postępuje dodatkowo stosujemy okład ze skrzypu polnego rano zaraz po wstaniu z łóżka oraz po południu jeżeli to nie skutkuje wskazane jest zrobić sobie trzeci okład przed położeniem się spać.

Do wykonania okładu potrzebujemy po dwie garści skrzypu polnego
który wsypujemy do durszlaka i ogrzewamy na garnkiem z gotującą się woda gdy skrzyp się nagrzeje wsypujemy na czystą szmatkę i nakładamy wraz ze szmatka na klatce piersiowej owijamy chusta taka porcje powinna ogrze4wac nasze ciało około dwóch godzin po czym zdejmujemy

Sprawdzonym lekarstwem w przypadku rozedmy płuc jest mieszanka sporządzona z ziół .
1.Liść babki szerokolistnej 100 gr
2.Pączki topoli 100 gr
3.Bazylii 100 gr
4.Liść leszczyny 100 gr
5.Ziele szałwii 100 gr
6.Liść podbiału 100 gr

Wszystko to dobrze wymieszać ,dwie łyżki czubate zalać 500 gr wody i gotować 10 minut pod przykryciem w czasie gotowania dodać łyżkę miodu spadziowego lub lipowego .Po tym czasie odstawić na 60 minut przecedzić i przelać do ciemnej butelki pić trzy razy dziennie 10 minut po posiłkach dodatkowo trzeba zadbać o prawidłowe wypróżnianie należy stosować odpowiednia dietę albo dodatkowo spożywać błonnik
Pamiętaj zioła można stosować jako dodatek leczenia konwencjonalnego zażywaj leki jakie przepisał Ci lekarz prowadzący leczenie.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Dobry ortodonta Tarnów

    Dobry ortodonta Problemy ze zgryzem ma sporo osób. Właściwie szczęśliwców, którzy mają idealny zgryz, jest bardzo mało. Nie każda wada potrzebuje długiego leczenia. Sporo wad można zlikwidować już u dziecka. Natomiast leczenie ortodontyczne podejmuje dzisiaj coraz więcej nastolatków oraz osób dorosłych. Szukają oni dobrej przychodni ortodontycznej. Dobry ortodonta Tarnów proponuje całe spektrum czynności mających na…

  • Terapia uzależnień – Poznań

    Terapia uzależnień jest procesem, który pomaga osobom zmagającym się z różnymi rodzajami uzależnień, takimi jak alkohol, narkotyki, hazard czy seks, powrócić do zdrowego stylu życia. W Poznaniu istnieje wiele ośrodków terapeutycznych, które oferują profesjonalną pomoc w walce z uzależnieniem. Jednym z najważniejszych elementów terapii uzależnień jest zdrowy styl życia. Osoby zmagające się z uzależnieniem muszą…