Medycyna i Zdrowie

Łódzkie gabinety stomatologiczne walczą z próchnicą!

Off

Próchnica jest szczególnie niebezpieczną chorobą w przypadku młodszych dzieci, które uwielbiają spożywać produkty mające wpływ na rozwój tej choroby. Ważnym elementem w walce z próchnicą jest poszerzanie świadomości najmłodszych o niebezpieczeństwach jakie może ona ze sobą nieść.

Łódzkie gabinety stomatologiczne bardzo poważnie podchodzą do tematu próchnicy u najmłodszych. Jak wiadomo, najczęstszym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi choroby jest spożywanie produktów próchnicotwórczych, takich jak słodzone napoje gazowane, wszelkiego rodzaju chipsy oraz słodycze. Dorośli mogą sobie tego odmówić, dzieci z kolei – nie.

W celu uświadomienia najmłodszych pacjentów w mieście Łódź, szczególnie w szkołach prowadzone są zajęcia uświadamiające niebezpieczeństwa zniszczenia zębów przez próchnicę oraz metody walki z chorobą jakie podejmuje stomatologia.

Dzieci uczone są o zachowaniu umiaru w spożywaniu słodyczy oraz dokładnym szczotkowaniu zębów po posiłkach w celu uniemożliwienia rozwoju bakterii, odpowiedzialnych za rozwój choroby. Jest to dobra inicjatywa, która z pewnością, w obliczu zasypywaniu przeróżnego rodzaju produktami rynku słodyczy, skutecznie powiadomi dzieci o utrzymywaniu dobrego stanu uzębienia. Na spotkania przychodzą wykwalifikowani dentyści zajmujący się pedodoncją (stomatologią dziecięcą), co gwarantuje dobre zrozumienie informacji przez dzieci.

Akcja walki z próchnicą z pewnością przyniesie skutki, tym samym rozszerzając się na całą Polskę. Zachowanie młodszej części społeczeństwa w świadomości dbania o zęby jest dobrą inwestycją, zarówno w zdrowie dzieci, jak i portfele rodziców.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Terapia odwykowa Bydgoszcz

    Odwyk Bydgoszcz Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach czyha na dzieci i nastolatków wiele pokus: papierosy, narkotyki czy alkohol. Rodzice nie zawsze są w stanie poświęcić im wystarczającą ilość uwagi i przypilnować, aby nie sięgały po środki zmieniające świadomość. Terapia odwykowa Bydgoszcz jest jednym z miejsc, gdzie osoby uzależnione mogą otrzymać pomoc. Należy zdawać…

  • Dobry ortodonta Tarnów

    Dobry ortodonta Problemy ze zgryzem ma sporo osób. Właściwie szczęśliwców, którzy mają idealny zgryz, jest bardzo mało. Nie każda wada potrzebuje długiego leczenia. Sporo wad można zlikwidować już u dziecka. Natomiast leczenie ortodontyczne podejmuje dzisiaj coraz więcej nastolatków oraz osób dorosłych. Szukają oni dobrej przychodni ortodontycznej. Dobry ortodonta Tarnów proponuje całe spektrum czynności mających na…