Medycyna i Zdrowie

Mięśnie, a tkanka tłuszczowa

Off 4

Między mięśniami, a tkanką tłuszczową istnieje bardzo ciekawa zależność: mięśnie są cięższe od tłuszczu, a dodatkowo zajmują mniej miejsca. W związku z tym, waga osoby umięśnionej, dobrze zbudowanej, zawsze będzie większa od osoby po prostu chudej. Bez porównania pozostaje także ich sylwetka – u osoby aktywnie uprawiającej sport wyraźnie zarysowane będą mięśnie, u osoby niestosującej ruchu ciało może nie być jędrne, pozbawione będzie krągłości. Sylwetki fit staje się coraz bardziej popularna, nie mniej jednak trzeba włożyć bardzo dużo wysiłku w codzienne treningi siłowe, aby ją osiągnąć.

Kobiety bardzo często obawiają się treningów siłowych, ponieważ nie chcą być aż tak umięśnione jak mężczyźni. Kobiety w swoich codziennych treningach powinny jednak stosować mniejsze ciężary – taka strategia na pewno pozwoli im na osiągnięcie szczupłej i umięśnionej sylwetki. Tkanki tłuszczowej jest się bardzo łatwo pozbyć w porównaniu do zbudowaniu tkanki mięśniowej, dlatego pracę nad idealną sylwetką trzeba rozpocząć jak najszybciej!

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Dentysta Konin

    Metody zwalczania strachu przed dentystą Strach ma wielkie oczy. Zazwyczaj to, czego się boimy, w rzeczywistości okazuje się wcale nie takie straszne, jednakże ciężko jest nam to sobie racjonalnie przetłumaczyć, bo lęki są na ogół totalnie irracjonalne. Nie musimy jednak się na nie godzić. Nie musimy z nimi żyć, bo możemy przecież je zwalczać. A…

  • Endokrynolog pediatra

    Endokrynolog pediatra – specjalista, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób hormonalnych u dzieci i młodzieży. To jeden z najważniejszych specjalistów, którego wiedza i doświadczenie są niezbędne do prawidłowego rozwoju i zdrowia dzieci. Funkcje endokrynologa pediatry Endokrynolog pediatra zajmuje się przede wszystkim badaniem i leczeniem chorób związanych z układem hormonalnym u dzieci i młodzieży….