Medycyna i Zdrowie

Niebezpieczne diety

Off

Wiele osób w dążeniu do idealnej sylwetki decyduje się na bardzo drastyczne, niebezpieczne diety. Mogą one polegać np. na diametralnym obcięciu zapotrzebowania kalorycznego naszego organizmu. Taka dieta oczywiście przyniesie efekty w postaci smukłego ciała, nie mniej jednak wyrządzi także nieodwracalne szkody dla naszego organizmu. Często konsekwencją takich głodowych diet jest także efekt jojo. Inną, dosyć niebezpieczną dietą jest dieta oparta na spożywaniu samego białka.

Co prawda daje ona dość szybkie i widoczne efekty, nie mniej jednak znacznie obciąża wątrobę, która po takiej sesji może się już nigdy nie zregenerować. Zamiast szukania łatwych i szybkich, a często niebezpiecznych rozwiązań, warto poznać zasady zdrowego żywienia. Pozwolą nam one na osiągnięcie szczupłej sylwetki po zdecydowanie dłuższym czasie, ale będziemy mieć pewność, że w sposób należyty zadbaliśmy o nasz organizm. Zdrowe ciało jest o wiele ważniejsze od szczupłej sylwetki – pamiętajmy o tym podczas szukania kolejnej cudownej diety.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie uzależnień Białystok

    Uzależniony w Białymstoku Nie ulega wątpliwości, że w trudnych czasach coraz więcej ludzi coraz częściej sięga po alkohol czy używki, aby choć przez chwilę poczuć się lepiej. Niestety, w ten sposób szybko doprowadzają się do uzależnienia, raniąc tym siebie i swoich najbliższych. Tutaj z pomocą przychodzi Leczenie uzależnień Białystok dla dorosłych i młodzieży. Kompleksowa pomoc…

  • Operacja Zaćmy Warszawa

    Uratuj swój wzrok w Warszawie Zaćma to zdecydowanie schorzenie, które trzeba leczyć, zazwyczaj operacyjne. Operacja Zaćmy Warszawa to jedyna możliwość na powrót do normalnego życia. W Warszawie znajduje się wiele klinik w których są świadczone takowe zabiegi. Zaćma zazwyczaj dotyka osoby starsze, lecz nie jest to wyjątek, również młodzi ludzie mogą cierpieć na to schorzenie….