Medycyna i Zdrowie

Piramidy żywieniowe

Off 1

Dieta nie polega tylko na zrzucaniu zbędnych kilogramów ale stanowi także stały element naszego życia. nie zawsze odżywiamy się zdrowo, kiedy dużo jemy gotowych dań, kiedy nasza aktywność fizyczna jest zbyt niska i kiedy w końcu nie kontrolujemy naszych przekąsek to efekt może być tylko jeden.

Tymczasem w prosty sposób możemy zadbać o to aby nasza dieta była zbilansowana i zdrowa filmy 18+.

Wystarczy tylko spojrzeć na specjalnie opracowane tabele żywieniowe. Można się z nich dowiedzieć jakie produkty w naszym codziennym menu są wskazane a jakich należy unikać. Przede wszystkim podstawę stanowią produkty pełnoziarniste, im dieta będzie miała ich więcej tym lepiej.

Obecnie do wyboru mamy mnóstwo razowych chlebów, makaronów a nawet dostępne są kasze i ryż. Tuż po produktach pełnoziarnistych kolejne miejsce zajmują warzywa i niektóre owoce. Z owocami należy uważać bowiem mają one dużo cukru. Kolejny procent naszej diety powinny stanowić produkty mleczne i nabiał. Potem plasuje się chude mięso a na samym wierzchołku są słodycze i alkohol.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Gabinet stomatologiczny Bytom

    Gabinet dentystyczny Plombowanie zębów, wybielanie, usuwanie kamienia nazębnego, leczenie kanałowe, czy ekstrakcja zębów – między innymi takie prace wykonuje nasz lekarz dentysta. To, co będzie konieczne do wykonania u nas, w dużej mierze zależy od nas samych. Im bardziej będziemy o zęby dbać, tym bardziej praca dentysty będzie standardowa, a nie bardziej zaawansowana. Ale im…

  • Terapia odwykowa Opole

    Jak się leczy alkoholizm na terapii odwykowej? Alkoholizm jest chorobą. W Polsce wciąż nie każdy tak do niego podchodzi, ale na pewno nie można go uznać za jakiś zwykły nałóg, z którym każdy byłby w stanie poradzić sobie na własną rękę, jedynie poprzez samodzielne odstawienie kieliszka. Alkoholicy dobrze wiedzą o tym, że nawet jeśli uda…