Medycyna i Zdrowie

Piramidy żywieniowe

Off 1

Dieta nie polega tylko na zrzucaniu zbędnych kilogramów ale stanowi także stały element naszego życia. nie zawsze odżywiamy się zdrowo, kiedy dużo jemy gotowych dań, kiedy nasza aktywność fizyczna jest zbyt niska i kiedy w końcu nie kontrolujemy naszych przekąsek to efekt może być tylko jeden.

Tymczasem w prosty sposób możemy zadbać o to aby nasza dieta była zbilansowana i zdrowa.

Wystarczy tylko spojrzeć na specjalnie opracowane tabele żywieniowe. Można się z nich dowiedzieć jakie produkty w naszym codziennym menu są wskazane a jakich należy unikać. Przede wszystkim podstawę stanowią produkty pełnoziarniste, im dieta będzie miała ich więcej tym lepiej.

Obecnie do wyboru mamy mnóstwo razowych chlebów, makaronów a nawet dostępne są kasze i ryż. Tuż po produktach pełnoziarnistych kolejne miejsce zajmują warzywa i niektóre owoce. Z owocami należy uważać bowiem mają one dużo cukru. Kolejny procent naszej diety powinny stanowić produkty mleczne i nabiał. Potem plasuje się chude mięso a na samym wierzchołku są słodycze i alkohol.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Labioplastyka Szczecin

    Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu korekcję warg sromowych u kobiet. Zabieg ten może przynieść znaczną poprawę jakości życia kobiet, które cierpią na dyskomfort, ból lub kompleksy związane z nieestetycznym wyglądem swoich narządów płciowych. W Polsce, miasto Szczecin jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można przeprowadzić labioplastykę. W Szczecinie znajduje się wiele renomowanych…

  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

    Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem – informacje W dzisiejszych czasach medycyna pod każdym względem idzie do przodu, więc jeśli chcemy i mamy taką możliwość, możemy skorzystać z nowoczesnych metod leczenia zamiast tradycyjnych. Na pewno lekarzem, do którego staramy chodzić regularnie, jest stomatolog, czyli dentysta. Nie zawsze jednak wszystko układa się po naszej myśli i z…