Medycyna i Zdrowie

Rola wody w diecie

Off 1

Bardzo ważnym elementem każdej diety redukcyjnej jest spożywanie dużej ilości wody. Przyjmuje się, że dziennie powinniśmy spożywać ponad 2l wody, a jeżeli jesteśmy aktywni fizycznie to nawet więcej. Woda przyspiesza efekty naszego odchudzania, są one bardziej widoczne. Spożywanie niedostatecznej ilości napoi przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, przez co nasze ciało wydaje się napuchnięte, a mu tracimy motywację do trzymania diety, bo nie widzimy efektów. Jest to czynnik niejako psychologiczny, ale bardzo ważny w motywowaniu nas, do trzymania się zasad zdrowego żywienia.

Dodatkowo, niedostateczna ilość wody prowadzi do powstawania cellulitu, który jest mankamentem często nawet szczupłych pań. Aby się go pozbyć konieczne jest wykonywanie ćwiczeń przy jednoczesnym stosowaniu diety, nie można zapomnieć także o wodzie. Woda oczyszcza nasze ciało, dlatego też powinna być podstawowym składnikiem naszej diety, bo tylko spożywanie odpowiedniej ilości napoi, zapewni nam wymarzone efekty.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie uzależnień Białystok

    Uzależniony w Białymstoku Nie ulega wątpliwości, że w trudnych czasach coraz więcej ludzi coraz częściej sięga po alkohol czy używki, aby choć przez chwilę poczuć się lepiej. Niestety, w ten sposób szybko doprowadzają się do uzależnienia, raniąc tym siebie i swoich najbliższych. Tutaj z pomocą przychodzi Leczenie uzależnień Białystok dla dorosłych i młodzieży. Kompleksowa pomoc…

  • Endokrynolog pediatra

    Endokrynolog pediatra – specjalista, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób hormonalnych u dzieci i młodzieży. To jeden z najważniejszych specjalistów, którego wiedza i doświadczenie są niezbędne do prawidłowego rozwoju i zdrowia dzieci. Funkcje endokrynologa pediatry Endokrynolog pediatra zajmuje się przede wszystkim badaniem i leczeniem chorób związanych z układem hormonalnym u dzieci i młodzieży….