Medycyna i Zdrowie

Sok z owoców bzu czarnego na przeziębienie

Off

Przygotowanie soku z czarnego bzu nie jest trudne. Do jego przygotowania potrzebujemy owoce czarnego bzu, wodę oraz cukier. Warto pamiętać, że owoce do soku musza być dojrzałe, dobrze przyrządzony sok i zakonserwowany może być przechowywany w chłodnym, ciemnym pomieszczeniu nawet przez kilka lat. Na jeden litr soku przeznacza się od pól do jednego kilograma cukru. Wrzący sok cukrem wlewa się do szczelnych butelek lub słoików. Sok ten można stosować jako dodatek do herbaty, także tych owocowych, często dodaje się go do deserów np. kisielu. Jest to doskonały lek na przeziębienie, grypę, nieżyt górnych dróg oddechowych, kaszel, na tzw. „zimowe łamanie w kościach”. Ma działanie napotne i łagodnie przeciwbólowe. Aby jednak działał napotnie i rozgrzewająco, należy zaraz po wypiciu soku np. z gorącą herbat a położyć się do ciepłego łóżka. Sok z czarnego bzu łagodzi poza tym bóle stawów. Obniża nieco ciśnienie krwi i usprawnia krążenie oraz poprawia proces przemiany materii. Pomaga usunąć z organizmu toksyny filmy porno za darmo.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Operacja Zaćmy Warszawa

    Uratuj swój wzrok w Warszawie Zaćma to zdecydowanie schorzenie, które trzeba leczyć, zazwyczaj operacyjne. Operacja Zaćmy Warszawa to jedyna możliwość na powrót do normalnego życia. W Warszawie znajduje się wiele klinik w których są świadczone takowe zabiegi. Zaćma zazwyczaj dotyka osoby starsze, lecz nie jest to wyjątek, również młodzi ludzie mogą cierpieć na to schorzenie….

  • Terapia odwykowa Szczecin

    Ośrodek odwykowy Każdy z nas ma jakieś problemy, które wymagają rozwiązania. Jedne z nich są bardziej popularne od drugich, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby umieć przed samym sobą przyznać się do tego, że ma się problem i pozwolić sobie pomóc. Tymczasem wielu ludzi zamiata takie sprawy pod dywan, wstydzi się ich,…