Nowości

Stomatologia Białołęka

Off

Stomatologia Białołęka – najtrwalsze plomby
Wiele osób boryka się z próchnicą, która nieleczona może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo ważne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego nie tylko, gdy ząb boli, ale przynajmniej raz w roku w celach kontrolnych.

Stomatologia Białołęka – jakie plomby są najtrwalsze?
Stomatolodzy mogą wykonać wypełnienie ubytków w zębach przy pomocy różnych materiałów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest wypełnienie kompozytowe, które wykonane jest z materiałów światłoutwardzalnych. Jest to materiał bardzo plastyczny i łatwy do modelowania. Dodatkowo z łatwością można dopasować kolor do naturalnych zębów, dzięki czemu wypełnienie jest prawie niewidoczne. Nadaje się jako wypełnienie zębów przednich, jak i tylnych. Drugim popularnym wypełnieniem jest wypełnienie wykonane ze specjalnych cementów, które doskonale łączy się ze szkliwem i zębiną. Niestety plomby takie są mniej trwałe i estetyczne, dlatego zakłada się je najczęściej jako wypełnienie mlecznych zębów. Do zębów mlecznych używa się również połączenia obu powyżej przedstawionych wypełnień. Są one solidniejsze od cementowych, ale niezbyt estetyczne. W państwowych placówkach stosowane są amalgamaty, które są już coraz rzadziej używane.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Operacja Zaćmy Warszawa

    Uratuj swój wzrok w Warszawie Zaćma to zdecydowanie schorzenie, które trzeba leczyć, zazwyczaj operacyjne. Operacja Zaćmy Warszawa to jedyna możliwość na powrót do normalnego życia. W Warszawie znajduje się wiele klinik w których są świadczone takowe zabiegi. Zaćma zazwyczaj dotyka osoby starsze, lecz nie jest to wyjątek, również młodzi ludzie mogą cierpieć na to schorzenie….

  • Terapia odwykowa Opole

    Jak się leczy alkoholizm na terapii odwykowej? Alkoholizm jest chorobą. W Polsce wciąż nie każdy tak do niego podchodzi, ale na pewno nie można go uznać za jakiś zwykły nałóg, z którym każdy byłby w stanie poradzić sobie na własną rękę, jedynie poprzez samodzielne odstawienie kieliszka. Alkoholicy dobrze wiedzą o tym, że nawet jeśli uda…