Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Terapia odwykowa Bydgoszcz

Off 1

Odwyk Bydgoszcz
Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach czyha na dzieci i nastolatków wiele pokus: papierosy, narkotyki czy alkohol. Rodzice nie zawsze są w stanie poświęcić im wystarczającą ilość uwagi i przypilnować, aby nie sięgały po środki zmieniające świadomość. Terapia odwykowa Bydgoszcz jest jednym z miejsc, gdzie osoby uzależnione mogą otrzymać pomoc.
Należy zdawać sobie sprawę, że uzależnienie to choroba jak każda inna i da się ją bez problemu wyleczyć przy odpowiednim wsparciu lekarzy, farmakoterapii i – przede wszystkim – psychoterapii, którą zapewnia kompleksowa terapia odwykowa. Uzależnienie nierzadko bierze się z potrzeby kompensacji sobie jakiegoś braku – na przykład wystarczającej ilości uwagi czy miłości. Osoby uzależnione sięgają po używki, aby zapomnieć o emocjonalnym bólu, jednak zdaje to egzamin na krótką chwilę; to dlatego potrzebują tych używek coraz to więcej. Jak to się potocznie mówi, problemy „uczą się pływać” w alkoholu całkiem szybko.
Punktem zwrotnym każdej terapii odwykowej jest nauczenie osoby uzależnionej, jak radzić sobie z emocjonalną pustką lub bólem w inny sposób niż sięganie po alkohol lub narkotyki – a więc wypracowanie nowych metod kompensacji i zdrowych mechanizmów obronnych. Zajmuje to sporo czasu, ale zdecydowanie warte jest pracy nad sobą, by osoba chora i jej bliscy nie musieli cierpieć już dłużej.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Terapia odwykowa Bydgoszcz

    Odwyk Bydgoszcz Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach czyha na dzieci i nastolatków wiele pokus: papierosy, narkotyki czy alkohol. Rodzice nie zawsze są w stanie poświęcić im wystarczającą ilość uwagi i przypilnować, aby nie sięgały po środki zmieniające świadomość. Terapia odwykowa Bydgoszcz jest jednym z miejsc, gdzie osoby uzależnione mogą otrzymać pomoc. Należy zdawać…

  • Dobry ortodonta Warszawa

    Jakimi cechami wyróżniają się dobrzy ortodonci? Zanim odwiedzisz jakikolwiek gabinet ortodontyczny, upewnij się w tym, że to właśnie w tym jednym konkretnym gabinecie zdołasz w efektywny sposób zadbać o swój zgryz i całe swoje uzębienie. Nie ma sensu wkładać dużych pieniędzy w nieskuteczne leczenie. Dobry ortodonta Warszawa stanie się twoim najlepszym doradcą, który za każdym…