Medycyna i Zdrowie

Waga, a tkanka tłuszczowa

Off 2

Kiedy zaczynami dietę, jesteśmy nastawieni na szybką utratę wagi. Dlatego niemalże codziennie stajemy na wagę mając nadzieję, że wskazówka ruszy się chociaż trochę na naszą korzyść. Wiele osób uprawiających aktywnie sport, a chcących zrzucić tkankę tłuszczową, może się rozczarować wchodząc codziennie na wagę – ich masa na pewno nie będzie spadać. Jest to spowodowane fakt, że poprzez aktywność fizyczną budują oni swoim ciele masę mięśniową, która waży znacznie więcej niż tłuszcz, a zajmuje mniejszą powierzchnię.

Dlatego też osoby ważące tyle samo i mające taki sam wzrost, będą znacznie różnić się wyglądem. Nie mniej jednak, budowanie mięśni stało się bardzo popularne ostatnimi czasy. Nikomu nie imponuje już chuda sylwetka, modna stała się sylwetka fit – wyrzeźbiona, zgrabna, okrągła. Taka sylwetka wymaga jednak wiele pracy, wagę na pewno trzeba odstawić na bok. Przy trenowaniu mięśni bardzo ważne będą nasze obwody, które powinny rosnąć. Nie przesadzajmy jednak z treningiem siłowym, ponieważ zbyt bardzo umięśniona sylwetka na pewno nie wygląda kobieco.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Operacja Zaćmy Warszawa

    Uratuj swój wzrok w Warszawie Zaćma to zdecydowanie schorzenie, które trzeba leczyć, zazwyczaj operacyjne. Operacja Zaćmy Warszawa to jedyna możliwość na powrót do normalnego życia. W Warszawie znajduje się wiele klinik w których są świadczone takowe zabiegi. Zaćma zazwyczaj dotyka osoby starsze, lecz nie jest to wyjątek, również młodzi ludzie mogą cierpieć na to schorzenie….

  • Protezy zębowe Warszawa

    Protezy zębowe są jednym z najczęściej stosowanych sposobów leczenia pacjentów z brakami w uzębieniu. W Warszawie istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, które oferują protezy zębowe. W tym artykule omówimy, jakie rodzaje protez zębowych są dostępne w Warszawie oraz jakie są zalety korzystania z protez zębowych. Jednym z rodzajów protez zębowych, które są dostępne w Warszawie, są…