Medycyna i Zdrowie

Wtórne nadciśnienie tętnicze

Off 1

Wtórne nadciśnienie tętnicze

Jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych w populacji jest bez wątpienia nadciśnienie tętnicze. Doskonale nam wiadomo, iż ta choroba nie generuje żadnych nasilonych objawów i że nie jest specjalnie, przynajmniej w początkowym stadium specjalnie dokuczliwa do osób chorych.
Około 95% wszystkich pacjentów z nadciśnieniem cierpi na tzw. nadciśnienie pierwotne, czyli którego przyczyny nie jesteśmy w stanie do końca wskazać i wyeliminować bezpośrednio.

Inaczej jest w przypadku wtórnego nadciśnienia tętniczego. Jest ono spowodowane licznymi patologiami, głównie dotyczącymi nerek. To właśnie nefrolog kraków zajmuje się diagnostyką i leczeniem najczęstszych postaci nadciśnienia wtórnego, do którego zalicza się:

– nadciśnienie związane ze zwężeniem tętnicy nerkowej
– nadciśnienie tętnicze towarzyszące przewlekłej niewydolności nerek
– nadciśnienie tętnicze związane z chorobami układowymi: toczeń, RZS.

Najczęstszą przyczyną wtórnego nadciśnienia jest zwężenie tętnicy nerkowej w mechanizmie dysplazji włóknisto-mięśniowej.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Leczenie uzależnień Olsztyn

    Walka z uzależnieniami Po wpisaniu do przeglądarki hasło ,,leczenie uzależnień Olsztyn” wysypuje się przed nami ogrom ogłoszeń ośrodków, które oferują nam swoją pomoc. Oferty te charakteryzują się szerokim spektrum jakości, poziomu wygód czy obszarem nałogów, których leczeniem się zajmują. W zależności od tego, z jakim uzależnieniem zmaga się osoba, która ma się do takiego ośrodka…

  • Leczenie uzależnień Poznań

    Jaką pomoc mogą uzyskać osoby uzależnione w ośrodku leczenia uzależnień Poznań? Jednym z najczęstszych uzależnień jest uzależnienie od alkoholu. Z racji tego, że napoje wyskokowe są dostępne w każdym sklepie, to sięga po nie znaczna część osób. Regularne spożycie może w konsekwencji doprowadzić do uzależnienia, które może zrujnować zdrowie, życie zawodowe i rodzinne. Jak można…