Medycyna i Zdrowie

Zadbaj o włosy na wiosnę

Off

Włosy dla wielu z nas są największą dumą i ozdobą. Szczególnie, gdy są one lśniące, mocne i gęste. Niestety nie każdy został obdarzony przez naturę pięknymi włosami, którymi można się chwalić.

Na kondycję naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały, ale także odpowiednia pielęgnacja. Istotne są również czynniki atmosferyczne, w tym zanieczyszczenie powietrza, słońce, wiatr.

W zimie nasze włosy zazwyczaj są matowe, mają skłonność do łamania i wypadania. Dzieje się tak za sprawą diety ubogiej w warzywa i owoce, jak również z powodu mroźnego powietrza na zewnątrz, a ciepłego i suchego wewnątrz naszych mieszkań, czy biur, gdzie korzystamy z ogrzewania centralnego lub klimatyzacji. Dodatkowo, włosy schowane pod czapkami i kapturami tracą swą elastyczność, elektryzują się, co dodatkowo osłabia ich kondycję.

Aby n wiosnę cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem naszych włosów, warto już teraz poświęcić im trochę więcej uwagi i odpowiednio o nie zadbać.

Zacznijmy od diety. Powinna być ona bogata w produkty pełnoziarniste, zawierające dużo witaminy B1. Z kolei witaminę B6, która jest niezbędna dla ich zdrowia, znajdziemy w pestkach słonecznika, kiełkach pszenicy, czy sezamie.

By przyspieszyć regenerację włosów po zimie sięgajmy po produkty zawierające witaminę A, którą znajdziemy w brokułach, sałacie, pomidorach, pietruszce.

Dietę możemy również wesprzeć stosując naturalne suplementy diety, które dostarcza kompletnych składników odżywczych, których potrzebują nasze włosy.

Nie zapominajmy również o minerałach. Dla włosów bardzo ważny jest cynk, który zapobiega wypadaniu włosów i korzystnie wpływa na ich strukturę. Z kolei na wzmocnienie włosów duży wpływ ma miedź. Minerały te znajdziemy w takich produktach, jak ryby, mięso, owoce morza, płatki owsiane oraz pszenne otręby.

Oprócz diety musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Starajmy się myć włosy tylko wtedy, gdy są faktycznie brudne lub nieświeże. Róbmy to delikatnie, łagodnymi, najlepiej ziołowymi szamponami. Po umyciu i lekkim osuszeniu włosów warto nałożyć na nie odżywkę regenerującą. Nie suszmy włosów suszarką. Lepiej poczekać, aż włosy wyschną w naturalny sposób.

Jeśli nie jest to konieczne, nie nakładajmy zbyt często kosmetyków do układania włosów w postaci lakierów, pianek i żelu.

Przez cały rok warto stosować specjalne tabletki na włosy, które każdego dnia zapewnią im odpowiednią ochronę i pielęgnację.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Terapia odwykowa Szczecin

    Ośrodek odwykowy Każdy z nas ma jakieś problemy, które wymagają rozwiązania. Jedne z nich są bardziej popularne od drugich, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby umieć przed samym sobą przyznać się do tego, że ma się problem i pozwolić sobie pomóc. Tymczasem wielu ludzi zamiata takie sprawy pod dywan, wstydzi się ich,…

  • Dobry ośrodek leczenia uzależnień Piła

    Leczenie uzależnień – jak przebiega terapia? Alkoholizm czy uzależnienie od środków psychoaktywnych są chorobami, które nieleczone mogą doprowadzić zdrowie do ruiny, a nawet do śmierci. Uzależnione osoby często borykają się z problemami zawodowymi oraz rodzinnymi. Można jednak wyjść z nałogu i rozpocząć nowe życie bez używek. Gdzie uzyskać pomoc? Jak długo trwa leczenie? Dobry ośrodek…