Medycyna i Zdrowie

Zdrowie kontra przyzwyczajenia

Off 6

Zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo trudna. W przypadku osób starszych przeprowadzenie takich zmian graniczy niejednokrotnie z cudem. Mimo wskazówek otrzymanych od lekarza, starsze osoby za nic maja odkrycia medycyny mówiące o wpływie diety na stan zdrowia i długość życia. Wiedza lepiej. Za nic nie przekona ich nawet to, że po zjedzeniu konkretnych potraw czują się gorzej, a wyniki badań budzą zastrzeżenia. Nawet jeśli są diabetykami, czy mają podwyższony poziom cholesterolu, jedzą, jak zawsze jedni, stwierdzając autorytarnie, że starych drzew się nie przesadza, co zapewne oznacza, że również nie zaczyna inaczej podlewać. Delikatną misję nakłonienia seniora do wprowadzenia niezbędnych zmian najlepiej przeprowadzi doświadczony lekarz, który mocą swego autorytetu będzie w stanie wpłynąć na jego zdanie i przełamać szkodliwy dla zdrowia upór. Czasami nawet takie próby kończą się niepowodzeniem. Pozostaje wtedy uszanować zdanie seniora i pozostawić w jego rękach odpowiedzialność za wybory zdrowotne.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Implanty stomatologiczne Szczecin

    Jak prawidłowo czyścić przestrzenie międzyzębowe? Sporym błędem popełnianym przy takiej codziennej pielęgnacji jamy ustnej jest ograniczanie się wyłącznie do używania zwykłej prostej szczoteczki do zębów. Nie chodzi już nawet o to, że ta elektroniczna czy soniczna zadziałałaby dużo lepiej od tej manualnej, a bardziej o to, że manualna szczoteczka do pewnych części jamy ustnej w…

  • Leczenie cieśni nadgarstka Warszawa

    Cieśń nadgarstka to zaburzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie, a jego objawy obejmują ból, drętwienie i osłabienie mięśni w obrębie nadgarstka i dłoni. Leczenie cieśni nadgarstka w Warszawie jest możliwe dzięki różnym metodami, takim jak ćwiczenia, fizjoterapia, farmakoterapia i zabiegi chirurgiczne. W tym artykule omówimy te metody i wyjaśnimy, jakie korzyści przynoszą pacjentom….