Medycyna i Zdrowie

Zioła szwedzkie samo zdrowie

Off

Zioła szwedzkie samo zdrowie
Od dawna wiadomo jak korzystnie na nasze zdrowie wpływa stosowanie ziół szwedzkich. Recepturę ziół opracował w XVIII wieku znany lekarz szwedzki dr Samsta na podstawie rozpisek dawnych zielarzy i receptur dr Paracelsusa.

Przed wiekami były już znane wyciągi oparte na alkoholu i ziołach które nie tylko wzmacniały ciało. poprawiały trawienie i były stosowane jako lekarstwo na wszelkie schorzenia. Sam twórca opracowań cieszył się długim życiem dożył 104 lata przyczyną zgonu był nieszczęśliwy upadek z konia (powikłania).

Rodzina dr Samstasa również stosowała zioła szwedzkie i cieszyła się długim życiem dziadek dożył 120 lat ,ojciec 113 a matka 107 lat więc warto zainteresować się stosowaniem tych wspaniałych ziołowych mikstur. W obecnych czasach bardzo dużo firm farmaceutycznych produkuje ten wspaniały lek ziołowy,które zawierają wyłącznie naturalne składniki jak aloes,mirę ,szafran ,korzeń arcydzięgla czy kurkumy. Szczególnym składnikiem szwedzkich ziół jest arcydzięgiel nadający nalewce specyficznego gorzkiego smaku.

Właśnie zawartość goryczki ma największe działanie lecznicze,substancje gorzkie wpływają korzystnie na trawienie (wątrobę) oraz na przemianę materii. Substancje gorzkie zawierają sałata cykoria i rzeżucha i te warzywa powinny bardzo często gościć na naszych stołach.

Zioła szwedzkie zastosowanie

Zioła szwedzkie można kupić bezproblemowo w aptece lub sklepach zielarskich produkcji niemieckiej i austriackiej różnią się składem i działaniem .Niemieckie pod nazwą Schweden Bitter Dr Theissa stosuje się przy zaburzeniach trawiennych,likwidują bezwład jelit,stosuje się je również zewnętrznie przy stanach zapalnych skóry,ukąszeniach owadów,stanach zapalnych stawów,działają dezynfekująco .

Najczęściej spotykamy gotowy produkt w postaci gotowej również możemy spotkać w sprzedaży produkt w postaci mieszanki którą zalewamy alkoholem i macerujemy w domu przez 10 dni najlepiej używając butelki z ciemnego szkła. Z kolei mieszanka Schweden Bitter Dr Maurer’a stosuje się w celu polepszenia apetytu ma działanie wzmacniające.

Tak zwane Oryginal Schweden Bitter mają zastosowanie w niestrawnościach wzdęciach,bólach żołądkowych,bólach woreczka żółciowego ,skuteczne w bezsenności,zalecane dla osób nerwowych,osób miewających częste migreny .Zalecany szczególnie w okresie jesień zima jako skuteczny lek w przeziębieniach,bólach gardła czy stanach grupowych.

Zewnętrznie stosuje się w postaci okładów w przypadku bólu mięśni,stanów zapalnych stawów czy kości. Zioła szwedzkie Bitter przyspieszają gojenie się ran po oparzeniach i wszystkich urazach mechanicznych maja właściwości zmniejszania blizn pourazowych.

Zalecana dawka profilaktycznie to łyżeczka rano i wieczorem, w początkowej fazie danego schorzenia zalecana dawka jedna łyżeczka trzy razy dziennie,w ostrym stadium choroby zalecana dawka to łyżka stołowa trzy razy dziennie.

Przeciwwskazania do stosowania tego wspaniałego leku ziołowego to biegunka,marskość wątroby(alkohol).epilepsja (padaczka),niewydolność nerek oraz zakaz stosowania przez kobiety w ciąży oraz dzieci ze względu na zawartość 40% alkoholu.Te wspaniałe zioła w postaci nalewki można kupić bezproblemowo w sklepie zielarskim cena na każdą polską kieszeń butelka 500ml kosztuje 45 zł a ile zdrowia w niej jest zawarte.Polecam

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Operacja Zaćmy Warszawa

    Uratuj swój wzrok w Warszawie Zaćma to zdecydowanie schorzenie, które trzeba leczyć, zazwyczaj operacyjne. Operacja Zaćmy Warszawa to jedyna możliwość na powrót do normalnego życia. W Warszawie znajduje się wiele klinik w których są świadczone takowe zabiegi. Zaćma zazwyczaj dotyka osoby starsze, lecz nie jest to wyjątek, również młodzi ludzie mogą cierpieć na to schorzenie….

  • Dobry ośrodek leczenia uzależnień Zielona Góra

    Terapia uzależnień w ośrodku leczenia uzależnień Zielona Góra W obecnych czasach wiele osób boryka się z różnymi problemami. Coraz więcej młodzieży sięga po używki i uzależnia się od nich. Alkoholizm, uzależnienie od narkotyków czy innych środków psychoaktywnych może doprowadzić organizm do ruiny. Dlatego należy szybko zareagować i wziąć się w garść. Dobry ośrodek leczenia uzależnień…